Eesti keeles По русски In English

Kahjurid korterites

Putukad
Kortermajade elanikke kimbutavad kahjurid on enamasti erinevad putukad. Olgu nendeks siis laialt levinud prussakad ja vaaraosipelgad või ka tihti esinevad lutikad ning kirbud.
Tänu viimastel aastatel turule tulnud väga efektiivsetele preparaatidele on võitlemine nende tüütute kaaslaste vastu muutunud tõhusaks ja kiireks.
Erinevate putukate puhul tuleb kasutada erinevaid tõrjeviise, millest peamised on geeltõrje ja pritsimistõrje. Geeltõrje on lisaks oma efektiivsusele veel ka korteriomanuiku jaoks väga mugav, sest peale tõrje teostamist ei ole vaja ruumidest lahkuda.

Närilised
Näriliste probleem kortermajades lähtub eelkõige maja keldrist. Isegi kui esimeste korruste elanikud näevad oma korterites jälgi näriliste tegutsemisest, on põhjus reeglina ikkagi keldriruumides. Sellepärast ei soovita me üksikul korteril oma ruumides näriliste tõrjega tegelema hakata, vaid korteriühistul oleks mõtekas tellida üldine tõrje keldriruumidesse. Pealegi maksab selline regulaarne neli korda aastas teostatav tõrje vaid 5-6 krooni kuus korteri kohta.

Kahjurid eramutes

Erinevalt korteriomanike probleemidest, on eramajade omanikel pigem just peamiseks probleemiks närilised. Kuid ka putukate probleem pole päris võõras. Eelkõige teevad muret kevadised sipelgate rünnkud. Samuti esineb ka vaaraosipelgate probleeme. Ka herilaspesa hävitamine on teema millega meie poole tihti pöördutakse.

Mis iganes kahjurite alane probleem teil ka ei esineks – võtke meiega ühendust ja leiame sellele probleemile lahenduse.

 
Pestcontrol OÜ Toompuiestee 21 10137, Tallinn     Tel. 661 3711 GSM 5592 2680 info at pestcontrol dot ee
 
www.frukt.ee