Eesti keeles По русски In English

Kahjurid kortermajades

Kortermajades esineb peamiselt kahte tüüpi probleeme kahjuritega. Enamlevinenuks on näriliste või kirpude probleem keldrites. Teiseks üsnagi tavaliseks probleemiks on kahjurputukad – prussakad, vaaraosipelgad, lutikad, jne – korterites.
Tänapäeval, tänu uutele tõrjevahenditele, on meil kõigile neile probleemidele efektiivseid ja kauakestvaid lahendusi välja pakkuda.

        Näriliste tõrje keldriruumides
Näriliste tõrjet kortermajas tasub teha reeglina ainult keldrikorrusel. Isegi kui närilisi või nende tegevuse jälgi, on nähtud esimestel korrustel, on nende pesitsuspaigaks ikkagi keldriruumid. Närilistest vabanemiseks piisab kui iga trepikoja kohta paigutatakse 3-4 näriliste tõrjepunkti.

        Kirpude tõrje keldriruumides
Kirpude tõrje efektiivsus sõltub eelkõige keldri puhtusest ja liigendatusest. Suhteliselt puhtas ja avatud ruumidega keldris piisab harilikult ühest tõrjekorrast. Risustatud või keldriboksidega keldriruumides võib kirpudest vabanemiseks vaja minna ka kordustõrjet.

        Putukate tõrje korterites
Putukate tõrjeks korterites annavad parimaid tulemusi  viimastel aastatel  turule jõudnud profikasutusse mõeldud geelpreparaadid. Geeltõrje eelisteks traditsioonilise pritsimismeetodi ees on näiteks tõrje ohutus ümbritseva keskkonna suhtes ja kauakestev mõju. Samuti on geeltõrje efektiivne vaaraosipelgate tõrjel ja erinevalt pritsimistõrjest loob eelduse kogu populatsiooni hävitamiseks.

 
Pestcontrol OÜ Toompuiestee 21 10137, Tallinn     Tel. 661 3711 GSM 5592 2680 info at pestcontrol dot ee
 
www.frukt.ee